FAQ - Receptúra bez mikroplastov

Mikroplasty

Mikroplasty sú veľmi malé častice plastu, ktoré znečisťujú životné prostredie. Nejde o špecifický typ plastu, ale skôr o akýkoľvek typ plastových čiastočiek menších ako 5 mm. Vstupujú do ekosystému z rôznych zdrojov, vrátane, ale nielen, z kozmetiky, oblečenia a priemyselnej výroby.

Priame uvoľnenie častíc mikroplastov (napr. v domácnosti a produkty osobnej starostlivosti) do vodných tokov a z úpravní vôd cez čistenie odpadových vôd.

Značka Fa spoločnosti Henkel používa alternatívne náhrady mikroplastov, ktorých portfólio bolo realizované v roku 2018. Sme odhodlaní zabezpečiť, aby naše kozmetické produkty nespôsobovali žiadne vstupovanie mikroplastu do životného prostredia. Prečítajte si viac o našom odhodlaní:

 

http://www.henkel.com/sustainability/positions/microplastics

Dezodoranty

Dezodoranty sa používajú, aby bojovali proti baktériám spôsobujúcim zápach. Aktívne ingrediencie v dezodorantoch predchádzajú rastu baktérií, alebo znižujú počet už existujúcich baktérií. Na druhú stranu antiperspiranty obsahujú špecifické ingrediencie, ako sú napríklad hliníkové soli, ktoré znižujú potenie tým, že dočasne sťahujú póry. Majú tiež dezodoračné účinky potláčajúce rast baktérií.

Aerosól v spreji musíte pred použitím pretrepať, aby sa aktívne zložky antiperspirantu (napr. hliníkové soli) v aerosólovej dóze rovnomerne rozptýlili. Mohlo by totižto dôjsť k upchatiu ventilu alebo k tvoreniu bielych škvŕn / zvyškov na pokožke a oblečení. Dezodorant v spreji na báze alkoholu sa pred použitím nemusí pretrepávať. Naša nová deo emulzia bez hliníka a alkoholu sa tiež musí pred použitím pretrepať, aby sa lepšie premiešali všetky ingrediencie.

Kontrola nepríjemného pachu môže byť dosiahnutá rôznymi prostriedkami. Buď blokovaním receptorov v nose alebo prekrývaním zápachu vonnými alebo dokonca aj nevonnými ingredienciami. Na testovanie účinnosti Fa používame silný mix pachov a testujeme vnímavosť tohto silného zápachu po aplikácii nášho produktu.

Anti-bakteriálny účinok odkazuje na schopnosti dezodorantov redukovať rast baktérií spôsobujúcich zápach na pokožke a tým zmenšovať nepríjemný pach.

Alkohol odkazuje na široký rad komponentov. Najviac známy je etanol (pitná verzia alkoholu). Akýkoľvek Fa produkt, ktorý má na sebe tvrdenie ,, alcohol-free "je bez etanolu. Avšak, slovo ,,alcohol" sa môže objaviť v zozname ingrediencií - napríklad benzyl alcohol, ktorý je ingredienciou parfumu a zároveň konzervant.

Potenie je dôležité pre termoreguláciu ľudského tela. Aby bol človek schopný sa vysporiadať s teplým počasím alebo vysokou fyzickou aktivitou ako napríklad športom, telo sa potrebuje chladiť potením. Pot môže byť tiež spôsobený psychickým alebo emočným stresom ako napríklad skúškou.

Čerstvý pot je bez zápachu. Zápach vzniká, až keď baktérie žijúce na našej koži začnú tráviť bielkovinu obsiahnutú v pote. Preto zníženie či regulácia počtu baktérií v podpazuší zastaví nepríjemné pachy.

Áno, môžete používať Fa dezodoranty v spreji ako telový sprej. Ale Antiperspiranty nie sú odporúčané pre použitie na celé telo.

Sprchovacie gély

Naše receptúry Fa sú veľmi ľahké, chránia pokožku pred vysúšaním a môžu byť používané aj niekoľkokrát za deň (napr. ráno a večer).

Odporúčame používať množstvo 4-6 kvapiek veľkosti lieskového orieška.

Áno, naša receptúra Fa pien do kúpeľa používaná ako sprchovací gél bola testovaná a potvrdená v dermatologických štúdiách.

Obecné

Naše produkty Fa si môžete kúpiť u rôznych maloobchodníkov, v drogériách alebo supermarketoch, samozrejme záleží na krajine, v ktorej žijete a obchodoch vo vašom okolí. Bohužiaľ, nie všetky produkty sú dostupné vo všetkých krajinách, ale robíme, čo môžeme.

Kozmetické produkty nemôžu byť testované na zvieratách nikde v EÚ. Toto tiež platí pre náš celý sortiment kozmetiky - vrátane značky Fa.