Fa & Udržateľnosť

Fa prikladá ochrane nášho životného prostredia veľký význam. Nižšie sa dozviete viac o našom záväzku k udržateľnosti a našom partnerstve.

The Plastic Bank & Social Plastic

Od roku 2017 spoločnosť Henkel spolupracuje so sociálnou organizáciou Plastic Bank na znižovaní množstva plastového odpadu, ktorý končí v oceánoch. Organizácia Plastic Bank bola založená v roku 2013 s cieľom bojovať proti plastom v oceánoch a chudobe, dvoma celosvetovými problémami a výzvam. Plastic Bank buduje etické recyklačné ekosystémy v pobrežných komunitách a spracováva zozbieraný plastový odpad pre ďalšie využitie. Koncept: miestny obyvatelia môžu zbierať plastový odpad z pláže alebo z pevniny a vymeniť ho za peniaze alebo (sociálne) výhody.

Ako to funguje?

Primárnym cieľom organizácie Plastic Bank je znížiť plast v oceánoch zozbieraním plastového odpadu skôr, ako sa dostane do vodných tokov a oceánu a zlepšiť životy ľudí žijúcich v chudobe. K dosiahnutiu tohto ambiciózneho cieľa vyvinula organizácia Plastic Bank etické recyklačné ekosystémy pre zozbieraný plastový odpad.

  1. Plastic Bank buduje zberné centrá v krajinách s vysokou úrovňou chudoby a nedostatočne rozvinutým systémom pre nakladanie s odpadom.
  2. V oblastiach s centrami Plastic Bank môže miestne obyvateľstvo zbierať plasty z pláže alebo z pevniny a priniesť je do zberných centier.
  3. Podľa hmotnosti zozbieraného plastového odpadu a podľa typu materiálu dostávajú ľudia výmenou napríklad školské hodiny pre deti, lekársku starostlivosť, technickú podporu alebo peniaze.
  4. Plastic Bank potom spracuje zozbieraný plast na recyklovaný plast, ktorý nazývame Social Plastic®, teda tzv. Sociálny Plast. Tento Sociálny Plast sa môže použiť k výrobe nových produktov, ako sú napríklad naše priehľadné fľaše Fa 250ml!

Henkel podporuje prebiehajúce projekty na Haiti, na Filipínach, v Indonézii a chystá sa významne prispieť tiež k rozvoju nových pobočiek v Egypte.

Chcete vedieť viac? Pozrite sa na stránku spoločnosti Henkel týkajúcu sa partnerstva s Plastic Bank: Plastic Bank Partnership (henkel.com)